Malebná obec Koječín se nachází v jihočeském kraji nedaleko Bavorova. Na přibližně 320 hektarech zemědělské půdy zde hospodaří pan Václav Plevka. Na svých pozemcích pěstuje pšenici, řepku, ječmen nebo také jetel inkarnát, necelých 15 hektarů výměry je vyčleněno pro brambory.

Když si pan Plevka v roce 2016 vybíral nový kombajn, sáhl po osvědčeném konceptu kombajnu s axiálním způsobem výmlatu, se kterým má již 13 leté zkušenosti. Dříve ve svých podmínkách využíval mlátičku řady 2188 a před zakoupením nové mlátičky sklízel svou výměru s modelem 8010.

Po osmi letech využívání této mlátičky však přišel čas na obměnu a pan Plevka zakoupil rovnou nejsilnější model 9230. Důvody, proč pan Plevka zvolil opět mlátičku značky CASE IH jsou jednoduché. Co na své mlátičce oceňuje nejvíce? Jedná se především o jednoduchost, obratnost a šetrnost výmlatu.

Za rok mlátička sklidí přibližně 700 hektarů na domácích pozemcích a ve službách. Pan Plevka se při výběru adaptéru k mlátičce rozhodl pro zakoupení osvědčené pásové lišty MacDon FD 135 D. MacDon u pana Plevky zvítězil kvůli schopnosti udržení nízkého strniště i při sklizni v komplikovaném terénu a jejímu výbornému kopírování.

Pro dosažení maximální produktivity práce je mlátička osazena kompletním automatickým naváděním AccuGuide. Na přesnost navigace se můžete podívat na následujícím videu, které zachycuje průběh práce při naší návštěvě v jižních Čechách.

Sledujte Facebook CASE IH pro aktuální informace o novém článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *