Akciová společnost ZEM hospodaří z velké části v řepařském regionu. Půdy jsou zde lehké až těžké. Osevní postup společnosti je velmi rozmanitý a zahrnuje velké množství pěstovaných plodin. Průměrná nadmořská výška je 240 m.

Velmi ojedinělou a netradiční soupravou, která se pohybuje právě na pozemcích akciové společnosti ZEM, a.s. je MAGNUM 380 CVX Rowtrac. Ve spojení s tridemem PICHON provádí souprava aplikaci kejdy na profesionální úrovni. I přes vysokou celkovou hmotnost soupravy zaručuje pásový podvozek na traktoru MAGNUM Rowtrac nízké utužení půdy a nevytváří nežádoucí koleje, které by dělaly problém při následném zpracování půdy.

Na stejném pozemku, kde se aplikovala kejda, jsme při práci zastihli i menší model MAGNUM 340 Rowtrac s převodovkou Powershift. Tento traktor obstarával zapravení kejdy do hloubky přibližně 10 centimetrů pomocí radličkového kypřiče o záběru 5 metrů. Rowtrac pracoval při 1800 ot/min a 65 % zatížení motoru rychlostí 10 km/h. Spotřeba paliva v tomto případě činila přibližně 7 l/ha a traktor podával výkon 6 ha/hod.

Sledujte Facebook CASE IH pro aktuální informace o novém článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *