Na podzim roku 2016 jsme se vydali do zemědělského družstva Unčovice, které se nachází v obci Litovel v krásné krajině Olomouckého kraje. Na pozemcích podniku jsme při práci mohli vidět nejsilnějšího zástupce modelové řady Quadtrac, model 620, který dosahuje maximálního výkonu až 692 koní.

Podnik obhospodařuje 6200 hektarů a zaměřuje se především na rostlinnou a živočišnou výrobu, v provozu zde pracuje také bioplynová stanice. Mezi pěstované plodiny patří pšenice, sladovnický ječmen, řepa cukrová, řepka a velkou plochu v osevním postupu zabírá také kukuřice pěstovaná pro potřeby živočišné výroby a bioplynové stanice. V živočišné výrobě se chovají krávy a prasata.

Již dlouhá léta pracují v podniku traktory CASE IH. První traktor byl pořízen v roce 1992 a má najeto již téměř 65 000 mth. S traktory CASE IH je maximální spokojenost, proto v Unčovicích vsadili na traktory CASE IH a vlastní širokou paletu traktorů od 140 až po 620 koní.

Quadtrac zde pořídili v roce 2015, protože hledali traktor, který jim nabídne maximální pracovní výkon a zaručí kladný vztah k půdě. Traktor se používá hlavně pro zpracování a přípravu půdy, kdy s široko záběrovým strojem pro přípravu půdy zvládá připravovat až pro tři secí stroje, a navíc s velmi nízkou spotřebou nafty. Jelikož je s traktorem vysoká spokojenost, uvažují v podniku o pořízení dalšího Quadtracu pro přípravu půdy a setí.

Více informací se dozvíte v přiloženém videu nebo se podívejte na fotografie, které zachycují Quadtrac 620 s podmítačem při přípravě půdy. Sledujte Facebook CASE IH pro aktuální informace o novém článku.

imgp6043-editimgp6055-editimgp6013-editimgp6033-edit

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *