Akciová společnost Rostěnice sídlí ve stejnojmenné vesnici v okrese Vyškov, kde v přilehlých katastrech obhospodařuje plochu téměř 8 300 ha. Podnik se zabývá pěstováním klasických tržních komodit jako je pšenice, ječmen, oves, sója nebo lupina, velkou část plochy zabírá také kukuřice, která se pěstuje na zrno nebo pro potřeby BPS.

Tradice značky CASE IH má ve společnosti dlouhou historii. Již dlouhou dobu a s maximální spokojeností zde pracují traktory modelové řady Puma nebo Magnum, kterých podnik vlastní hned několik a své místo v podniku mají také sklízecí mlátičky Axial-Flow. Protože provádět všechny pracovní operace v optimálním čase a podmínkách na takto vysoké výměre s klasickými kolovými traktory, navíc v náročných podmínkách, je téměř nereálné, rozhodl se podnik již před pár lety jít cestou čtyřpásových traktorů Quadtrac. Quadtracy se ve společnosti tak osvědčily, že jich v dnešní době v Rostěnicích vlastní rovnou pět – od modelu 450, který se používá pro lehčí práce, jako je například setí, až po modely 620, které provádí tahově nejnáročnější práce nebo pracují během žní s překládacím vozem.

Při naší návštěvě jsme se setkali s panem Liborem Slabým, mechanizátorem společnosti, který k traktorům Quadtrac dodává: „Quadtracy jsme dříve používali pouze pro zpracování půdy, v dnešní době je agregujeme také se secími stroji, protože je pro nás důležité stihnout zasít všechny pozemky včas při dodržení optimální rychlosti, která je díky pásům zaručena i v kopcovitých podmínkách. Navíc tyto traktory pracují s nízkou spotřebou nafty a díky pásovému podvozku mají velice šetrný vztah k půdě, to jsou pro nás velmi rozhodující faktory. Taktéž musím velmi pochválit dostupnost kvalitního a rychlého servisu firmy NAVOS a AGRICS, který u značky CASE IH považuji za jeden z nejlepších.“

Pro více informací se podívejte na přiložené fotografie a video zachycující práci traktoru Quadtrac 600 s diskovým podmítačem. Sledujte Facebook CASE IH pro aktuální informace o novém článku.

imgp5956-editimgp5983imgp5969-editimgp5974-edit
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *