Stále více zemědělských společností a soukromých farmářů v České Republice využívá možnosti službařských firem se zaměřením na celou řadu poskytovaných prací. Jednou z významných firem na trhu služeb je i společnost Tomdav s.r.o. se sídlem v Havlíčkově Brodě, která poskytuje moderní a profesionální zemědělské služby během celého roku, ať už se jedná o senoseč, postřiky, práškování, senáže/siláž či balíkování.
Firma Tomdav je také jednou z prvních v České republice, která vlastní již 2 ks výkonných lisů na hranaté balíky CASE IH s označením LB 433 a nově LB 434R.
Při naší návštěvě stroj pracoval v Jihomoravském kraji v obci Skoronice, kde zpracovával slámu pro kuřata a dobytek v zemědělském družstvu ZERA Ratíškovice a.s.
Tento lis je již druhou sezónu agregovaný s traktorem CASE IH Magnum 340 a nejen obsluha stroje je s jeho výsledky nadmíru spokojená.

Několik provozních údajů k této soupravě:

Lis CASE IH LB 434R byl vybaven vlhkostním i váhovým čidlem pro získání dokonalého přehledu o stavu slámy. Užitečnou součástí soupravy je také kamera umístěna v zadní části lisu, kde řidič může pohodlně sledovat práci lisu na svém monitoru.
Během celého dne se vlhkost pohyboval na hodnotě 9 % a hmotnost jednoho balíku v rozmezí 270 – 310 kg. Souprava dokáže za den zpracovat při ideálních podmínkách téměř 900 balíků.
Pracovní rychlost stroje se pohybuje mezi 13-16 km/hod. a díky dostatečné výkonové rezervě není problém tuto rychlost držet i v kopcovitých podmínkách Vysočiny a stejně tak při velkém množství slámy v řádku.
Ať už se jedná o zpracování slámy nebo sena, lis CASE IH LB 434R je ideální volbou pro vysoké výkony při minimální potřebě údržby a nízkých nákladech.

Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii a video z práce v Jihomoravském kraji. Více údajů o práci tohoto stroje se dozvíte během sezóny v některém z dalších článků.

Sledujte Facebook CASE IH pro aktuální informace o novém článku.

LB_434_3aLB_434_4LB_434_5LB_434_6LB_434_7LB_434_8LB_434_9LB_434_10LB_434_11LB_434_12LB_434_1aLB_434_2a


 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *